Kategorie: Marketing

Atrakcje dla firm

Atrakcje dla firm to aktywności, na które decyduje się coraz więcej właścicieli dużych korporacji, ale i niewielkich organizacji. Są one szczególnie ważne ze względu na to, że rotacja pracowników nie jest niczym dobrym. W gruncie rzeczy chodzi o to, aby utrzymać najlepszych jak najdłużej w firmie. Aby to jednak zrobić, potrzebna jest nie tylko wysoka płaca. Bardzo ważną rolę odgrywa atmosfera i współpraca w grupie. Oczywiście należy o nią zadbać w trakcie codziennego funkcjonowania firmy i wykonywania kolejnych obowiązków.

Niemniej jednak od czasu do czasu dobrze jest zdecydować się na zorganizowanie niestandardowego eventu, który pobudzi pracowników do działania i będzie okazją do odetchnięcia od codziennych obowiązków. Atrakcji dla firm jest mnóstwo, a rynek stale się rozrasta. Decydując się na jakąkolwiek z nich, warto mieć na uwadze to, jacy są nasi pracownicy i co lubią robić w wolnym czasie. Nie każda aktywność będzie dopasowana do wszystkich odbiorców. Należy to zorganizować w taki sposób, aby chętni chcieli skorzystać, a nie czuli się osaczeni i zmuszani. Do najpopularniejszych atrakcji firmowych należą:

  • Organizacja eventów integracyjnych. Współcześnie jest to działanie, które widać niemalże w każdej firmie. Różni się jednak swoim charakterem od innych i miejscami, w których jest realizowane. Eventy takie mają na celu zintegrować pracowników, ale także dać im poczucie przynależności do firmy. Mogą być organizowane cyklicznie, a dobrze zaprojektowane będą powodem, dla którego pracownicy będą motywować się do pracy. Na takich wydarzeniach nie może zabraknąć dobrego cateringu oraz napojów. Uatrakcyjnieniem tego typu wydarzeń najczęściej są koncerty oraz występy znanych osób;
  • Innymi atrakcjami w firmach są wyjazdy integracyjne. Często przybierają formę tematycznych spotkań. Mogą to być przykładowo wyjazdy nad morze, gdzie korzysta się z pięknej pogody i lokalnych firm proponujących różne atrakcje – pływanie na statkach, pontonach i nartach wodnych. Inny wymiar przybierają wycieczki leśne, gdzie uczestnicy dodatkowo mogą się odstresować. Tam najczęściej organizuje się zjazdy na tyrolce, pokonywanie torów przeszkód oraz pikniki w terenie, a także gry terenowe;

Jeśli rozmyślamy o atrakcjach dla pracowników wyższego szczebla, dobrze jest wziąć pod uwagę nieco indywidualne podejście do każdego i podarowanie możliwości wyboru. Może być to wyjazd do luksusowego hotelu, gdzie można skorzystać ze SPA i basenu, a wieczorami spotkać się na dobrej kolacji.