Kategorie: Prawo

Czy warto kupować samochody używane Suzuki?

Japońska motoryzacja ma wspaniały dorobek i co ważne cały czas się rozwija. Warto odnotować fakt, że w polskich realiach rozwiązania rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni również cieszą się dużym powodzeniem i nie ma w tym aspekcie żadnego zaskoczenia. Wynika to z faktu, że japońskie pojazdy słyną z niezawodności, są dopracowane w technicznych detalach, nie ma też żadnego problemu ze znalezieniem kompatybilnych części czy serwisów, w których ewentualne usterki mogą być szybko i profesjonalnie naprawione. Samochody używane od Suzuki także cieszą się niemałym wzięciem, ponieważ ten japoński koncern jest w ścisłej czołówce od lat.

Choć patrząc na historię samego przedsiębiorstwa, wcale nie jest oczywiste, że akurat na autach miałoby się ono skoncentrować. Tak się składa, że Suzuki początkowo zajmowało się wytwarzaniem maszyn tkackich, w tym innowacyjnego wariantu, który stał się eksportowym hitem. Z czasem jednak twórca rodzinnej firmy (do dziś zarządzanej przez jego potomków) stwierdził, że trzeba otworzyć się na coś nowego i tak powstał zalążek jednego z globalnych gigantów przemysłu motoryzacyjnego, w którym brandy japońskie odgrywają dziś jedną z wiodących ról. Ich światowa kariera nie omija, jak już wspomniano, kraju nad Wisłą.

Stąd używane Suzuki dla niemałego grona kierowców w Polsce jest spełnieniem marzeń o aucie w dobrej cenie, a przy tym zapewniającego znakomite osiągi techniczne i przede wszystkim niskie ryzyko problemów.

Z drugiej ręki, ale nadal w świetnym stanie

Modeli w swoim dorobku firma ma wiele. Część z nich doczekała się szeregu generacji, inne mają już status historycznych. Należy też pamiętać, że ten japoński wytwórca nie ogranicza się wyłącznie do samochodów – w jego ofercie są też świetne motocykle, doceniane przez entuzjastów jednośladów w dziesiątkach państw świata.

Tu także można być spokojnym zarówno o ogólną jakość wykonania, jak też o osiągi na drodze, które są absolutnie topowe. Używanych motocykli od Suzuki również na rynku nie brakuje – trzeba tylko przejrzeć aukcje samochodowe Suzuki w sieci, wśród których motocykle także się znajdują. Bez względu na preferencje, każdy znajdzie dla siebie coś optymalnego. Po jakie maszyny mogą dziś sięgnąć polscy kierowcy, jeśli chcą właśnie na tego „Japończyka” postawić? Możliwości jest niemało.

Do najbardziej popularnych i szeroko znanych również u nas modeli zaliczają się takie pojazdy jak Alto, Celerio, Across, Ignis czy Swift. Należy podkreślić, że japońscy inżynierowie projektują i wysyłają do produkcji warianty z różnymi typami nadwozia, co pozwala zaspokoić gamę różnorodnych oczekiwań. samochody używane suzuki są w dużej mierze ponadczasowe i niezmiennie wzbudzają zainteresowanie. Przykładem niech będzie jeden ze sztandarowych modeli – Grand Vitara, którego generacja z 2008 roku nadal zdobywa serca wielu zwolenników hybryd miejsko-terenowych.

Entuzjastów oldschoolowych rozwiązań rozpala natomiast Swift w legendarnej wersji z 1987 roku, który wciąż jest spotykany w ofertach.