Kategorie: Prawo

Dzlaczego oprogramowanie erp w chmurze jest lepsze?

Prowadząc firmę, posiadamy bardzo wiele różnych dokumentów, arkuszy i innych ważnych rzeczy, które trzymamy na komputerze. Oczywiście, chcemy mieć pewność, że będą one bezpieczne i że nawet w razie awarii sprzętu, nie będziemy mieli problemów, żeby się do tych dokumentów dostać. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się erp w chmurze. Oznacza to, że korzystamy ze specjalnych, bezpiecznych serwerów, które znajdują się poza lokalizacją naszej firmy. Mając erp w chmurze, będziemy mieli dostęp do wszystkich naszych dokumentów, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy, a to oznacza, że jeśli będziemy musieli popracować w oparciu o dane pliki, to nawet nie będziemy musieli zabierać komputera do domu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, bo z jednej strony nasze pliki są bezpieczne, dostęp do nich będą miały tylko osoby, którym na to pozwolimy, a z drugiej nie będziemy musieli sami się zajmować serwerami, jak również nie będziemy musieli nimi zajmować sobie miejsca w firmie.

Dlaczego erp w chmurze jest tak popularne?

Możemy się zastanawiać nas tym, co sprawiło, że erp w chmurze cieszy się tak wielkim zainteresowaniem i z roku na rok przybywa osób, które z tego korzystają. Przede wszystkim mamy tutaj zewnętrzną firmę, która będzie się zajmowała tym, aby oprogramowanie, które będzie tutaj wykorzystywane, było aktualne i zgodne z prawem. To oznacza, że sami nie będziemy musieli się niczym martwić, jak również nie będziemy musieli płacić za kolejne wersje nowszego oprogramowania. My tylko, albo aż będziemy mogli wykorzystywać erp w chmurze, aby tam trzymać wszystkie najważniejsze pliki, nie obawiając się, że w razie awarii sprzętu, wszystko nam przepadnie. Dodatkowo nie będziemy musieli się też martwić samymi serwerami, bo o ich prawidłową pracę będzie musiała się troszczyć firma, której płacimy za możliwość korzystania z takiego rozwiązania. To też sprawia, że erp w chmurze, pozwala nam się skupić na tych kwestiach, które są najważniejsze pod kątem funkcjonowania naszej firmy.

Co jeszcze oferuje nam erp w chmurze?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy erp w chmurze, to dobre rozwiązanie dla nas, to z pewnością powinniśmy popatrzeć na kilka najważniejszych kwestii. Jest to tanie rozwiązanie, bo płacimy tylko za możliwość korzystania z miejsca w chmurze, ale odchodzi już koszt zakupu i serwisowania całej infrastruktury. Co więcej, erp w chmurze będziemy mogli rozliczać za pomocą abonamentu, a to będzie oznaczało, stałe i co ważniejsze, stosunkowo niskie opłaty, które będziemy musieli ponosić każdego miesiąca. Będziemy mogli tutaj również korzystać z różnych licencji, aby erp w chmurze jak najlepiej dopasować do naszych potrzeb. Nie mówiąc już o tym, że serwery, które są nam oferowane mają bardzo dużą moc. To oznacza, że decydując się na erp w chmurze, będziemy mieli do dyspozycji wiele miejsca, a co więcej, nie będzie żadnych przeciążeń, które mogłyby spowalniać naszą pracę.

Koniecznie powinniśmy sprawdzić, co może nam zaoferować erp w chmurze. Może się okazać, że będzie to świetne miejsce, abyśmy przechowywali wszystkie firmowe dokumenty. Co istotne, będziemy mieli tutaj zagwarantowane ich bezpieczeństwo, a to oznacza, że spokojnie możemy zdecydować się na erp w chmurze, bo nikt kto nie będzie miał naszego pozwolenia, nie będzie mógł się dostać do tych dokumentów. No i przede wszystkim, mając erp w chmurze, będziemy mieli dostęp do tych dokumentów bez względu na to, gdzie będziemy się znajdowali. Jedynym warunkiem jaki będzie musiał być tutaj spełniony, będzie to, abyśmy mieli dostęp do internetu. Ale to oznacza, że nie będziemy musieli wozić ze sobą laptopa, bo wszystkie niezbędne dokumenty, będziemy mogli otworzyć na dowolnym komputerze, a nawet na telefonie.

Z pewnością erp w chmurze, może nam bardzo ułatwić funkcjonowanie firmy, a jednocześnie dać pewność, że wszystkie najważniejsze dokumenty są bezpieczne. Możemy korzystać z takiej usługi, która nie dość, że jest korzystna finansowo, to jeszcze odciąża nas jeśli chodzi o konieczność zakupu i serwisowania niezbędnego sprzętu.