Kategorie: Firma

Ile trwa osuszanie po zalaniu

Niewątpliwie dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dokładne osuszenie ścian i podłóg, jeśli doszło do zalania. Jeśli to zaniedbamy, to prędzej czy później będziemy mieli poważne problemy, nie tylko z odpadającym tynkiem, ale również z wychodzącą pleśnią, jak i grzybem. Dlatego też, jeśli nasze mieszkanie uległo zalaniu, to musimy wykorzystać odpowiedni sprzęt, aby móc sobie z tym poradzić i mieć pewność, że wszystko zostało prawidłowo osuszone, że pozbyliśmy się wilgoci. To też oznacza, że powinniśmy tutaj skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która proponuje takie osuszanie po zalaniu.

Warszawa ma ich klika, a więc nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takiej, która faktycznie będzie w stanie nam pomóc. Co więcej, warto tutaj pamiętać, że tylko tacy specjaliści będą w stanie ocenić, jaki jest poziom zawilgocenia ścian, jak głęboko ona w nie weszła i ile faktycznie czasu będzie potrzeba, abyśmy skutecznie mogli się pozbyć problemu.

Sprawdzajmy wszystko dokładnie

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie firmy się ogłaszają, aby przeprowadzić osuszanie po zalaniu. Warszawa ma takich specjalistów w różnych rejonach miasta, a więc będziemy mogli znaleźć kogoś, kto nie tylko dobrze zna się na swojej pracy, ale kto również szybko będzie mógł się u nas pojawić.

Tacy specjaliści na początek określą, jaki jest poziom wilgoci i jak głęboko dostała się ona w ściany. Dopiero wówczas będą mogli powiedzieć, jaki typ osuszacza powietrza powinien być u nas wykorzystany i tutaj wezmą pod uwagę jeszcze warunki, jakie będą panowały, a więc chociażby temperatury, w jakich będzie musiała pracować dana maszyna. Jeśli chcemy mieć osuszacz kondensacyjny, to musimy mieć pewność, że temperatury będą przynajmniej w okolicach 15ºC, bo tylko wówczas takie urządzenie będzie działało na optymalnych możliwościach. Jeśli temperatury będą niższe, to wówczas zaproponują nam oni osuszacz adsorpcyjny.

Musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że im większe będzie nasze zawilgocenie ścian, im większa będzie powierzchnia, którą trzeba będzie osuszyć, tym więcej czasu będzie potrzeba na przeprowadzenie takiego działania. Zazwyczaj trwa to 10 – 21 dni, a to oznacza, że jeśli ma być skuteczne takie osuszanie po zalaniu Warszawa musi zaproponować specjalistów, a my musimy się uzbroić w cierpliwość. W przeciwnym razie może się okazać, że w niedługim czasie będziemy mieli znacznie większe problemy, jeśli chodzi o utrzymanie naszego domu.

Na co zwracać uwagę?

Zostaliśmy zalani i potrzebujemy pomocy? Z pewnością zaczynamy pytać rodzinę i przyjaciół czy mieli podobną sytuację, a jeśli nie, to informacji szukamy w internecie.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce osuszanie po zalaniu Warszawa, uzyskamy wiele wyników, jak więc wybrać firmę, która będzie najlepsza? Trzeba sprawdzić czy przywiozą nam osuszacze za darmo, jaka jest cena ich wynajmu, czy będziemy mieli pełną dokumentację potrzebną dla firmy ubezpieczeniowej, czy będą oferowali bezpłatny pomiar wilgoci. Im lepszą firmę wybierzemy, aby osuszyła nasze ściany po zalaniu, tym większa będzie szansa, że nie będziemy musieli się zmagać z większymi problemami.