Kategorie: Praca

Jak dbać o dłonie po pracy – pasty BHP do czyszczenia rąk

Niezadbane dłonie nie muszą już być rezultatem pracy w ciężkich warunkach. Dziś na rynku istnieje bardzo wiele środków, które pozwalają zwalczyć ciężkie zabrudzenia, a tym samym pielęgnować delikatną skórę. Taką potrzebę szczególnie zauważa się w pracach, gdzie dłonie okazują się być narzędziem. Świetnym przykładem może być chociażby zawód mechanika samochodowego, który pomimo używania rękawic, na co dzień walczy ze swoimi dłońmi. Jak wiadomo, dłonie są wizytówką każdego człowieka. Ważne więc, by bez względu na panujące warunki były one nawilżone i gładkie.

Dla tych, którzy zmagają się z dość kłopotliwym skutkiem ciężkiej pracy, przygotowaliśmy spis past BHP, które sprawdzają się nawet w najcięższych przypadkach. Pasty BHP to specjalistyczne preparaty, które na pierwszą myśl kojarzą się z czymś drastycznym i nienaturalnym. Jest wręcz przeciwnie. Pomimo tego, że potrafią dokładnie oczyścić skórę, pozostawiają ją nawilżoną. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie wysuszają rąk, a działają na nie pielęgnacyjnie. Nie trzeba martwić się o uszkodzenie naskórka, czy zaczerwienienia i podrażnienia po użyciu takich past. Co ważne, działają łagodząco na dłonie, które przez cały dzień zmagają się z różnymi chemikaliami. Niemniej jednak należy wybrać pastę skuteczną i sprawdzoną, by cieszyć się z jej efektów. Najlepsze produkty odpowiadają na różne potrzeby i mają różne właściwości:

  1. Wybierając pastę BHP, warto wziąć pod uwagę ich pojemność. Być może wydaje się to banalne, ale w wielu pracach będzie ona miała znaczenie. Ważne, by do samego środka czyszczącego mieć swobodny dostęp. Nie warto męczyć się z małymi pudełkami, które ciężko się otwiera i z nich tym samym korzysta;
  2. Najlepsze pasty BHP, które zarówno skutecznie czyszczą, ale nie podrażniają, mają w swoim składzie aloes, ale są także pozbawione dodatku piasku, który działa podrażniająco. Co więcej, ich zapach jest przyjemny i lekki, a ręce momentalnie stają się odżywione;
  3. Jeśli mamy problem z aplikowaniem produktu z wielu względów (zwłaszcza myśląc o charakterystyce pracy) – dobrze jest pomyśleć o specjalnych pompkach. Dozowniki są praktyczną odpowiedzią na to, by produkt nie był brudny od samego aplikowania w środku, a co więcej – łatwiej jest wymierzyć jego potrzebną ilość do jednorazowego umycia.

Pasty BHP to podstawa pielęgnacji w wielu zawodach. Produkt jest niezbędnikiem, który pozwala cieszyć się z czystych dłoni po pracy i sprawia tym samym, że są one odpowiednio nawilżone i dobrze wyglądają.