Kategorie: Prawo

Jak przewieźć auto z Niemiec?

Decydując się na zakup samochodu, chcemy żeby spełniał on jak najwięcej naszych oczekiwań, ale jednocześnie też, chcemy mieć pewność, że za niego nie przepłacamy. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na transport aut z Niemiec, ponieważ to tam możemy dostać samochody bardzo dobrej jakości, które jednocześnie będą oferowane w korzystnej cenie. Niejednokrotnie jest tak, że sprowadzając samochód z zagranicy mamy go w lepszym stanie i z lepszym wyposażeniem, niż te, które oferowane są w naszym kraju, a dodatkowo jeszcze możemy za nie zapłacić tyle samo co w kraju. Dlatego też tak wielkim zainteresowaniem cieszy się transport samochodów z Niemiec, bo ludzie wiedzą, że nic nie będą na nim tracili, a wręcz przeciwnie, mogą dzięki temu sporo zyskać.

Jednak musimy wiedzieć, w jaki sposób to wszystko przeprowadzić, tak aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się szybko i bez zbędnych problemów.

Transport aut z niemiec – sami czy zlecimy komuś innemu?

Jeśli interesuje nas transport aut z Niemiec, to powinniśmy się przede wszystkim zastanowić nad tym, czy chcemy go przeprowadzić sami czy wynająć do tego firmę, która zajmuje się tym zawodowo. W pierwszym przypadku będziemy musieli pojechać do Niemiec, a więc albo sami będziemy musieli dobrze posługiwać się tym językiem, albo mieć kogoś, kto z nami pojedzie. Żeby taki transport samochodów z Niemiec był możliwy musimy od sprzedawcy otrzymać mały i duży brief, książkę serwisową samochodu, jak i kluczyki, najlepiej dwa komplety.

Oczywiście będziemy musieli również mieć rachunek lub fakturę, jak również umowę sporządzoną w języku polskim i niemieckim. Będziemy musieli też zdecydować czy transport aut z Niemiec ma się odbywać na tablicach, które pozwolą nam jeździć samochodem przez 5 dni czy na takich na 30 dni, zanim będziemy mogli go przerejestrować. Tego typu formalności będziemy musieli załatwić w wydziale komunikacji. Jeśli zlecimy to specjalistycznej firmie, to możemy być pewni, że ona wszystkim się zajmie, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli się martwić, że coś będzie nie tak, jak być powinno.

O czym pamiętać podczas transportu samochodów z niemiec ?

Organizując transport aut z Niemiec, powinniśmy się upewnić, w jakim stanie są samochody, które nas interesują i które planujemy kupić. Jeśli mają ważny przegląd, ubezpieczenie i tablice celne, to będziemy mogli nimi przyjechać do kraju. Jeżeli nie będzie posiadało tego typu dokumentów, to konieczne będzie zorganizowanie lawety, na której będziemy mogli przeprowadzić transport samochodów z Niemiec. To będzie oznaczało dodatkowe koszty, bo będziemy musieli jeszcze taką lawetę wynająć.

Oczywiście nie możemy także zapomnieć o dowodzie osobistym i pieniądzach, najlepiej w większej ilości niż mamy zamiar zapłacić za auto, w razie gdybyśmy ostatecznie zdecydowali się na inny, droższy model. Bardzo ważne jest to, aby transport samochodów z Niemiec był dobrze zaplanowany, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że unikniemy różnego rodzaju niespodzianek. Zobaczmy jakie są możliwości, co musimy ze sobą zabrać i na co trzeba zwrócić uwagę, abyśmy mieli pewność, że wszystko przebiegnie tak jak powinno i obędzie się bez komplikacji.