Kategorie: Przemysł

Jak założyć plantację choinek?

Szukamy dla siebie jakiegoś nowego zajęcia, czegoś co pozwoli nam pracować na dworze, a co jednocześnie będzie nam dawało niesamowitą satysfakcję? Jeśli tak właśnie jest, to z pewnością warto się zastanowić czy nie powinniśmy uruchomić plantacji choinek. Będzie to zajęcie ciekawe, wymagające od nas zaangażowania, ale jednocześnie też takie, które będzie nam dawało niesamowitą satysfakcję, gdy będziemy widzieli efekty naszej pracy. Dodatkowo co roku ludzie chcą mieć w swoich domach żywe choinki, a to oznacza, że nie powinniśmy narzekać na brak klientów. Co więcej, nie potrzeba mieć wielkiej wiedzy, aby posiadać taką plantację choinek. Przede wszystkim jednak, potrzebne będzie tutaj samozaparcie i systematyczność.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jaki gatunek choinek ma się znajdować na naszej plantacji. Każda z nich potrzebuje innego podłoża, a to będzie oznaczało, że będziemy musieli im je zapewnić. Im lepiej dopasujemy dane choinki, do podłoża którym dysponujemy, tym większa będzie szansa na zmniejszenie ilości pracy, którą będziemy musieli włożyć w przygotowanie takiej plantacji choinek. Jeżeli nasza gleba nie będzie spełniała tych warunków, będziemy musieli ją do tego odpowiednio przygotować, a to z pewnością będzie zabierało dodatkowy czas, pracę i pieniądze. Dlatego też warto wiedzieć, że świerki są mniej wybredne jeśli chodzi o jakość podłoża, za to jodły pod tym względem są znacznie bardziej wymagające. Kiedy już wybraliśmy odpowiednie miejsce do uruchomienia naszej plantacji choinek, powinniśmy wybrać odpowiednie drzewka, które będą miały się na niej pojawić. Najlepiej zrobimy, jeśli wybierzemy takie 3 letnie, ponieważ one najlepiej nadają się do zasadzenia. Oczywiście trzeba pamiętać, że takie drzewka powinny pochodzić ze specjalnej szkółki, w której będą przygotowywane do takiego sadzenia i w której będą miały zapewnione wszystko co niezbędne do jak najlepszego wzrostu.

Plantacja choinek – O tym warto też pamiętać

Kiedy już zaczniemy sadzić drzewka na naszej plantacji choinek, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zachować odpowiednie odstępy między nimi, tak aby mogły sobie swobodnie rosnąć i żeby nie przeszkadzały sobie nawzajem. Dodatkowo warto też pamiętać o tym, że takie choinki należy odpowiednio kształtować, tak aby ładnie się prezentowały. Przy tych wolniej rosnących gatunkach wystarczy, że będziemy to robili raz do roku. Przy tych, które rosną szybciej, będziemy musieli to robić dwa razy do roku, dlatego też niezwykle ważna jest tutaj systematyczność. Jednocześnie warto podkreślić, że nie potrzeba do tego jakiegoś wielkiego wysiłku, a więc nie powinniśmy mieć problemów, żeby to zrobić. Jeśli wszystko będzie tak jak należy, po około 8 latach będziemy mogli sprzedać taką choinkę. A gdy ziemia odpocznie, będziemy mogli w to miejsce zasadzić nowe drzewko. Uruchomienie i późniejsze prowadzenie plantacji choinek nie jest trudne. Wystarczy tylko, że poznamy podstawowe zasady i będziemy wiedzieli, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Wówczas będzie istniało spore prawdopodobieństwo, że odniesiemy w tym zakresie ogromny sukces