Kategorie: Marketing

Kim jest project manager i jakie musi mieć umiejętności?

W każdej firmie pojawiają się takie zadania, które wiążą się z dużym projektem. To oznacza, że wówczas trzeba pilnować wielu różnych prac, nadzorować różne sytuacje, motywować pracowników, aby się nie poddawali, nawet wówczas gdy pojawiają się problemy, które wydają się niemożliwe do pokonania. To też oznacza, że podczas takich projektów potrzebny jest ktoś, kto będzie nad tym wszystkim panował, kto będzie to wszystko kontrolował. To też oznacza, że taka osoba musi posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również prezentować niezbędne cechy, które pozwolą mu na trwanie na danym stanowisku i doglądanie wszystkiego. Taką osobą z pewnością jest project manager. Jeśli chcemy, żeby każdy projekt w naszej firmie został odpowiednio wykonany, to musimy mieć takich ludzi w swojej załodze.

Co on robi?

Zastanawiamy się, czym się zajmuje project manager i dlaczego tak ważne jest to, aby to właśnie on zajmował się naszym projektem? Do zadań takiej osoby będzie należało planowanie i organizowanie projektu, ale także jego późniejsze nadzorowanie i sprawdzanie, czy wszystko przebiega tak jak należy. Dodatkowo taki project manager będzie łącznikiem między zespołem a szefostwem, między zespołem a klientem. To on będzie negocjował z podwykonawcami, jak również z firmami, które będą miały dostarczyć niezbędnych materiałów. Taka osoba musi być uważna, musi dostrzec problemy i starać się je rozwiązywać, musi także umieć działać na wielu polach równocześnie. Im lepiej będzie jej wychodziło planowanie, koordynowanie i komunikowanie się z innymi, tym większym sukcesem może zakończyć się dany projekt. Dlatego też warto na tym stanowisku zatrudniać ludzi, którzy ukończyli Project Management studia, bo wówczas będziemy mieli pewność, że posiedli oni na ten temat odpowiednią wiedzę i niezbędne umiejętności.

Liczne uczelnie

Warto wiedzieć, że obecnie liczne uczelnie proponują swoim studentom Project Management studia, a więc nie powinniśmy mieć problemów z ich znalezieniem, jeśli interesuje nas dany kierunek. Co więcej, trzeba zaznaczyć, że bardzo dobre wyniki w tym zakresie oferuje Poznań, a więc jeśli nie chcemy na takie studia posyłać swoich pracowników, ale chcemy znaleźć absolwentów takich studiów, to powinniśmy się rozejrzeć za tymi, którzy ukończyli uczelnię właśnie w tym mieście. Dodatkowo warto podkreślić, że ważne jest tutaj to, aby taką wiedzę nie tylko zdobyć, ale również przećwiczyć. Dlatego najlepiej jeśli takie Project Management studia dają możliwość zdobycia nie tylko teorii, ale także przećwiczenia jej w praktyce, na różnego rodzaju stażach. Warto więc zobaczyć, gdzie w Poznaniu znajdziemy taki kierunek studiów i co w odniesieniu do niego oferują nam poszczególne uczelnie. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy taką ofertę, która najlepiej będzie pasowała do naszych potrzeb i będzie w stanie wiele zaproponować naszej firmie. Project manager musi być osobą wielostronnie wykształconą i uzdolnioną. Nie tylko musi umieć planować i kontrolować, ale także powinien umieć się porozumiewać z innymi i wiedzieć, jak ich motywować do większego wysiłku. Tylko pod okiem takiej osoby nasz projekt będzie miał szanse zostać ukończony i co więcej, będziemy mieli pewność, że faktycznie będziemy z niego zadowoleni. Możliwości jest naprawdę sporo, a to oznacza, że warto wiedzieć, co mogą nam dać te konkretne studia