Kategorie: Biuro

Odpowiedzialność księgowego za błędy

Prowadząc firmę, musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli w odpowiedzialny sposób zarządzać naszymi finansami. Nie tylko ściągać należności od klientów, ale również pamiętać o regulowaniu własnych faktur, które otrzymaliśmy od kontrahentów. Dodatkowo jeszcze należy pamiętać o różnego rodzaju opłatach i dokumentach, które w ściśle określonym czasie będziemy musieli przekazać do właściwych urzędów. Dlatego też, jeśli nie mamy dostatecznej wiedzy na temat prowadzenia księgowości firmy, albo zwyczajnie nie mamy czasu, aby zajmować się jeszcze tym zagadnieniem, powinniśmy zatrudnić kogoś, kto będzie tego pilnował za nas. Jeśli nie mamy tyle miejsca, albo tyle pracy, żeby wypełnić komuś cały etat, zawsze możemy skorzystać z pomocy zewnętrznego biura rachunkowego. Najważniejsze jednak będzie to, abyśmy wybrali odpowiednie biuro, które faktycznie będzie w stanie nam pomóc i będzie odpowiadało na nasze potrzeby.

To może być świetne rozwiązanie

Jeżeli z jednej strony chcemy mieć pewność, że będziemy w odpowiednich rękach, że wszystko zostanie załatwione na czas i tak jak należy, ale z drugiej strony nie chcemy przepłacać za prowadzenie naszej księgowości, to z pewnością powinniśmy sprawdzić, co może nam zaoferować zewnętrzne biuro rachunkowe. Tu będziemy mogli porównać zakres ich działalności, tak aby mieć pewność, że podejmiemy współpracę z takim biurem, które spokojnie będzie w stanie zająć się naszą firmą. Co ważne, jeśli dojdzie do jakichkolwiek nieprawidłowości, to możemy być pewni, że odpowiedzialność za nie, spadnie na biuro rachunkowe, a więc my sami nie będziemy musieli się niczym martwić. Nie mniej warto wybrać takie biuro rachunkowe, które będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania i które będzie umiało się zająć każdym zagadnieniem księgowym czy finansowym, pojawiającym się w naszej firmie. Atutem skorzystania z takiej możliwości jest z pewnością fakt, że możemy tutaj zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ biuro rachunkowe będziemy opłacać tylko w takim zakresie, w jakim dla nas pracowało. To oznacza, że zapłacimy tylko za te godziny, które faktycznie przeznaczyło na zajmowanie się naszą firmą.

Pozostały czas pracownicy takiego biura rachunkowego, będą mogli przeznaczyć na zajmowanie się innymi firmami, które również zdecydują się na skorzystanie z ich oferty.

O tym pamiętajmy

Z pewnością powinniśmy pamiętać o tym, że biuro rachunkowe musi mieć odpowiednią renomę, ponieważ tylko wówczas będziemy mogli być spokojni o to, że wszystko zostanie przeprowadzone w odpowiedni sposób. Dodatkowo warto sprawdzać jakie mają opinie, jak również dokładnie zapoznać się z umową, którą będziemy mieli podpisać z wybranym biurem rachunkowym. Niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby takie biuro rachunkowe dokładnie poinformowało nas, jakimi zagadnieniami są w stanie się zajmował, jak również w jakim czasie będą w stanie zajmować się naszymi dokumentami. Im większą pewność będziemy mieli co do wybranego biura rachunkowego, tym większa będzie szansa, że wszystko zostanie wykonane w należyty sposób. Koniecznie zobaczmy co mogą nam zaproponować takie biura rachunkowe, abyśmy mogli określić, które z nich będzie najlepiej odpowiadało na nasze potrzeby.

Wówczas może się okazać, że znalezienie tego odpowiedniego biura nie będzie tak trudne, jakby mogło się pierwotnie wydawać.