Kategorie: Firma

platformy e learningowe – wady i zalety.

Technologia idzie do przodu, cały czas się zmienia, a to oznacza, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, które jeszcze całkiem nie dawno, były nie do pomyślenia. Dlatego też warto wiedzieć, że oferowane są nam platformy e learningowe, które pozwalają na zdalne uczenie się. Chodzi o to, że możemy brać udział w wykładach w tych miejscach, w których aktualnie przebywamy, bez konieczności pojawiania się na sali wykładowej.

Oczywiście zanim zaczniemy wykorzystywać takie platformy e learningowe, które służą do prowadzenia zajęć, kontaktów z prowadzącym i innymi uczestnikami czy przekazywania niezbędnych materiałów, powinniśmy najpierw sprawdzić, czego możemy się tutaj spodziewać. Im większa będzie nasza wiedza na ten temat, tym mniej będziemy później zaskoczeni, a tym lepiej będziemy mogli wykorzystać te możliwości.

Co dają nam platformy e learningowe?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że jeśli wykorzystywane będą platformy e learningowe, to możemy wziąć udział w szkoleniu, bez konieczności dojeżdżania w określone miejsce.

To oznacza, że na takie szkolenia mogą się zdecydować ludzie pracujący na różne zmiany, jak i ci, którzy pochodzą z niewielkich miejscowości, którzy mieliby utrudnione dotarcie do miejsca, w którym oferowane byłoby tradycyjne szkolenie. Dodatkowo platformy e learningowe sprawiają, że nawet gdy chorujemy, możemy brać udział w zajęciach, a to oznacza, że nie musimy się martwić, że coś ważnego nas ominie i później będziemy mieli problem z nadrobieniem danego materiału. Możliwości jakie są oferowane przez platformy e learningowe są naprawdę spore, bo dają nam one funkcje, których w tradycyjnym nauczaniu byśmy nie mieli, a to sprawia, że taka nauka może być znacznie przyjemniejsza.

Czy platformy e learningowe mają swoje wady?

Jeśli wiemy, że proponowane są nam platformy e learningowe, które możemy wykorzystywać w procesie uczenia się, to z pewnością zaczniemy się zastanawiać, czy pojawiają się tutaj też jakieś minusy. Im lepiej będziemy sobie zdawali z nich sprawę, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, czy taka forma nauki jest odpowiednia dla nas. Przede wszystkim musimy sobie zdawać sprawę z tego, że chcąc wykorzystywać platformy e learningowe musimy mieć jak najlepszy dostęp do internetu, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy mieli problemów, z połączeniem się na zajęcia.

Poza tym, tutaj nie będzie nikogo, kto systematycznie sprawdzałby nasze postępy w nauce, a to oznacza, że platformy e learningowe wymagają od nas nie tylko systematycznej pracy, ale również silnej woli, aby nic nas nie odciągało od zajęć i żebyśmy faktycznie brali w nich czynny udział. Koniecznie zobaczmy jak prezentują się platformy e learningowe. Im więcej będziemy wiedzieli na temat ich mocnych, jak i słabych stron, tym większa będzie szansa, że nic nas tutaj nie zaskoczy i będziemy przygotowani na to, z czym będziemy musieli się mierzyć.

Nie mniej warto mieć świadomość, że platformy e learningowe oferują nam funkcje, których nie mielibyśmy w stacjonarnym nauczaniu, nie mówiąc o tym, że mogą być świetną propozycją dla ludzi, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach i mieliby problemy z dotarciem na stacjonarne zajęcia. Im więcej będziemy wiedzieli na temat tego, co oferują nam platformy e learningowe, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, czy jest to propozycja odpowiednia dla nas, czy jednak powinniśmy zdecydować s na tradycyjne nauczanie. Mając problemy z samodyscypliną, powinniśmy się poważnie zastanowić czy temu podołamy.