Kategorie: Usługi

Technologia druku hologramów – krok po kroku

Czasami chcemy zabezpieczyć nasz produkt, tak aby nikt nie mógł go podrobić, aby pokazać, że on jest nasz i tylko z odpowiednim zabezpieczeniem można mieć pewność, że nie doszło do podrobienia. Wówczas wiele firm decyduje się na to, aby na swoich produktach naklejać specjalne hologramy. Jest wiele różnych propozycji jak one mogą wyglądać, a to też oznacza, że mogą być one wykonane różną metodą drukowania.

Dlatego też warto sprawdzić różne projekty, zobaczyć jak powstają, porównać kwotę jaką przyjdzie nam za nie zapłacić, tak abyśmy mieli pewność, że wykorzystamy tutaj najlepszą propozycję, jaka może być zaoferowana naszej firmie.

Co będzie nam odpowiadało?


Z jednej strony możemy wykorzystać najprostszy i jednocześnie też najtańszy hologram, gdzie będziemy mieli nadrukowany kolorowy znak na naklejce. Warto tutaj powiedzieć, że taki hologram druk ma termotransferowy.

Polega on na podgrzaniu pigmentu, który znajduje się na taśmie termotransferowej, a następnie przenosi się go na hologram. Jeśli zdecydujemy się właśnie na takie rozwiązanie, to możemy być pewni, że wykonany w ten sposób hologram będzie niezwykle wytrzymały, a przystępność cenowa sprawi, że będziemy niesamowicie zadowoleni, że dokonaliśmy właśnie takiego, a nie innego wyboru. Możemy wykonać hologramy druk w kolorze złotym, srebrnym, albo kolorowym, co sprawi, że uzyskamy niesamowity i bardzo elegancki efekt.

Tutaj nanosimy warstwę folii na bazę hologramu, a całość jest nie tylko wytrzymała, ale logo naszej firmy świetnie będzie odbijało od tła, na którym zostanie umieszczone.

Inne metody ich tworzenia

Inną metodą na tworzenie hologramu jest demetalizacja laserowa. Wówczas logo będzie wytrawione w metalizowanej warstwie hologramu, co sprawi, że będzie bardzo odporne na działanie czynników fizycznych i chemicznych.

Powinniśmy zastosować taki hologram druk demetalizujący, gdy wiemy, że nasz produkt będzie bardzo mocno eksploatowany i taka naklejka będzie wymagała szczególnie mocnej ochrony. Możemy się również zastanowić nad takim hologramem, gdzie druk będzie wykonany jako suchy tłok. To oznacza, że nasze logo będzie wtłoczone w hologram, a więc będzie delikatnie zarysowany na wybranym przez nas wzorze.

Wybierając taki hologram druk suchym tłokiem, będziemy mogli wyróżnić naszą grafikę, a jednocześnie nie będziemy musieli się martwić, że zaburzymy całą koncepcję, bo nic takiego nie będzie miało tutaj miejsca. Jedno jest pewne, mamy kilka możliwości wykonania hologramu, druk oferowany nam jest w różnej technologii, dlatego powinniśmy dokładnie się zastanowić jaki efekt końcowy będzie dla nas najciekawszy i najbardziej opłacalny. Zobaczmy jakie hologramy są nam oferowane, jak możemy nadrukować na nich logo swojej firmy i jaka jest ich wytrzymałość.

Im lepiej to wszystko dopasujemy do siebie, tym większa będzie szansa na to, że efekt końcowy jaki uzyskamy przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.