Kategorie: Biuro

Czy dzierżawa drukarek jest bardziej opłacalna niż zakup?

Kiedy prowadzimy firmę, musimy się liczyć z wydatkiem ogromnych pieniędzy na sprzęt biurowy. Dlatego warto się przyjrzeć różnym możliwościom, tak aby móc się zastanowić, czy bardziej opłaci nam się zakup czy jednak dzierżawa drukarek. Im więcej będziemy wiedzieli na temat jednego i drugiego rozwiązania, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się wszystko odpowiednio dopasować do naszych możliwości. Tym bardziej, że dzierżawa drukarek ma wiele zalet, które mogą nas zaskoczyć.

Zwłaszcza, że jesteśmy w stanie tutaj naprawdę wiele zaoszczędzić, decydując się na takie właśnie rozwiązanie. Może się okazać, że w przypadku naszej firmy, taka dzierżawa drukarek będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy warto sprawdzać jak wygląda dzierżawa drukarek?

Kiedy potrzebny jest nam sprzęt biurowy, możemy być niemiło zaskoczeni jego ceną. Zwłaszcza jeśli musimy wyposażyć całe biuro i tego sprzętu potrzebujemy dość sporo.

Sama drukarka może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy, nie mówiąc o kosztach jej naprawy czy uzupełniania materiałów, które będą się zużywały w czasie jej eksploatacji. Dlatego warto sprawdzić, czy lepszą propozycją nie będzie dzierżawa drukarek. Wówczas taki sprzęt wynajmujemy, a więc będziemy mogli za niego zapłacić znacznie mniej. Co więcej wszystkie koszty naprawy czy uzupełniania materiałów eksploatacyjnych będzie ponosiła firma, od której będziemy wynajmowali naszą drukarkę.

Plusem jaki daje dzierżawa drukarek jest również to, że w każdej chwili będziemy mogli ją wymienić na inną, taką która lepiej będzie odpowiadała na nasze potrzeby.

Co jeszcze daje nam dzierżawa drukarek?

Oszczędzamy pieniądze, nie musimy się martwić niespodziewanymi awariami, jak i kosztem uzupełniania tonerów, nie mówiąc o tym, że jeśli dojdziemy do wniosku, że jednak taka drukarka jest dla nas za mała, to będziemy ją mogli wymienić na inną. Jedynym minusem jaki się pojawia, gdy interesuje nas dzierżawa drukarek jest ten, że to nie jest nasz sprzęt, a więc nie będziemy go mogli nikomu przekazać czy sprzedać. Nie mniej może się okazać, że sam fakt, że koszty poniesione w związku z jego posiadaniem będą znacznie niższe, może sprawić, że jednak taka dzierżawa drukarek będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.

Dlatego warto zobaczyć jaką mamy tutaj ofertę i porozmawiać z przedstawicielem danej firmy, aby wszystko dopasować pod potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Koniecznie zobaczmy w jaki sposób działa taka dzierżawa drukarek i dlaczego tak wiele firm się na nie decyduje. Sam fakt, że to nie my będziemy się zajmowali jej ewentualną naprawą, czy uzupełnianiem materiałów, które się zużyły, może sprawić, że będziemy zdecydowani skorzystać z takiej usługi. Dodatkowo jeszcze powinniśmy powiedzieć, że tego typu dzierżawa drukarek będzie dopasowana do naszych potrzeb, a jeśli wraz z rozwojem firmy te potrzeby będą się zmieniały, to bez problemów będziemy mogli również zmienić drukarkę na taką, która lepiej będzie odpowiadała naszym nowym potrzebom.

Dlatego też warto się przyjrzeć takiej propozycji.