Kategorie: Pomysły

Pomysły na Mikołajkowe podarunki

Niejednokrotnie jest tak, że szukamy pomysłów na wielkie prezenty, które będą zachwycały i zapierały dech w piersiach, a niejednokrotnie zapominamy o tym, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, bo najważniejsza w tym wszystkim jest sama pamięć i fakt, że coś podarowaliśmy. Dlatego też warto mieć świadomość, że mikołajkowe upominki nie muszą być duże, bo bardziej chodzi tutaj o symboliczny gest i o pamięć. Dlatego też, jako mikołajkowe upominki świetnie sprawdzą się słodycze, które możemy skompletować samodzielnie, wybierając chociażby te propozycje, które są ulubionymi dla osoby obdarowywanej, ale możemy również skorzystać z gotowych propozycji na takie paczki. Co więcej dla dzieci, takie mikołajkowe upominki mogą zawierać również niewielkie zabawki albo książeczki.

Jakie mikołajkowe upominki chcemy podarować?

Warto się zastanowić jak wiele pieniędzy chcemy przekazać na takie mikołajkowe upominki. Może się wówczas okazać, że to właśnie od tego będzie zależało, czy ograniczymy się tylko do słodyczy czy może wsuniemy dzieciom do paczek jeszcze jakieś zabawki. Co więcej, takie mikołajkowe upominki będą się różniły również w zależności od tego, komu chcemy je podarować. W końcu coś innego możemy dać naszym dzieciom, a coś innego kupić do dzieci znajomych.

Tak samo może się okazać, że będziemy oddelegowani, aby kupić mikołajkowe upominki dla dzieci z klasy naszej pociechy. Wówczas będziemy musieli zdecydować się na coś, co będzie miało szansę się wszystkim spodobać i co będzie stosunkowo neutralne. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się słodycze, jak i niewielkie drobiazgi, które kojarzą się ze świętami, a które później można wykorzystać w czasie dekoracji.

Jakie mikołajkowe upominki dla dorosłych?

Niejednokrotnie dorośli rezygnują z upominków w tym czasie, skupiając się raczej na dzieciach.

Ale zdarza się również tak, że jednak i dorośli przekazują sobie mikołajkowe upominki. Tutaj również możemy się zdecydować na słodycze, ale możemy też podarować jakiś niewielki kosmetyk czy chociażby zaproszenie na wspólne wyjście. Co istotne, to pamiętać musimy o tym, aby takie mikołajkowe upominki były dopasowane do osoby, która ma go otrzymać i czasami warto dopilnować, aby umówić się co do kwoty, którą będziemy mieli na niego przekazać. Czasem na takie mikołajkowe upominki decydują się również firmy.

Wówczas pracownicy mogą liczyć nie tylko na artykuły spożywcze, ale też niejednokrotnie na bony finansowe, które mogą później wykorzystać w taki sposób, który jest dla nich najdogodniejszy. Tak samo na mikołajkowe upominki czasami decydują się różne firmy, aby wyrazić podziękowanie kontrahentom czy klientom, wówczas zdecydowanie przeważają słodycze, które są pięknie zapakowane. Im wcześniej zaczniemy się zastanawiać, z czego mają się składać nasze mikołajkowe upominki, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że będziemy mieli problemy z ich skompletowaniem. Dlatego też warto zobaczyć jak mogą prezentować się takie gotowe mikołajkowe upominki i zastanowić się, czy chcemy z nich skorzystać, czy może jednak zrobimy coś swojego.

Wiele będzie tutaj zależało od tego, komu mają być podarowane takie mikołajkowe upominki, jak również od tego, jak wiele chcemy lub możemy przeznaczyć na pojedynczą paczkę. Jedno jest pewne, dobrze aby takie mikołajkowe upominki swoim wyposażeniem nawiązywały do okazji, z której zostały podarowane. Wówczas wszystko będzie spójne, co będzie szczególnie ważne, jeśli takie upominki będą miały otrzymać dzieci. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić, jakie mamy gotowce i na czym możemy się wzorować.