Kategorie: Prawo

Czy warto kupić samochód poleasingowy?

Szukając dla siebie samochodu przeglądamy różnego rodzaju strony internetowe z ogłoszeniami, sprawdzamy również miejsca, w których ogłaszają się prywatne osoby, jak i zwracamy większą uwagę na auta, które stoją na parkingu oklejone stosowną kartką. Jednak warto wiedzieć, że jeszcze jednym sposobem na zdobycie wymarzonego pojazdu, może być wzięcie udziału w aukcjach aut poleasingowych. Odstrasza nas sama świadomość, że mielibyśmy kupić samochód, który wcześniej był używany w jakiejś firmie, bo jesteśmy przekonani o jego dużym przebiegu i złym stanie technicznym? Z pewnością nie warto już na starcie skreślać takich samochodów, bo może się okazać, że mają nam one znacznie więcej do zaoferowania niż pierwotnie sądziliśmy.

Wiele zależy od tego kto jeździł

Jeśli interesują nas aukcje aut poleasingowych, to powinniśmy mieć świadomość, że wiele będzie tutaj zależało od tego, kto korzystał z takiego samochodu. W końcu jeżdżą nimi nie tylko przedstawiciele handlowi, którzy faktycznie każdego roku pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów. Z takiego leasingu aut korzystają również kierownicy, jak i prezesi, a ci z pewnością robią tych kilometrów znacznie mniej.

Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że zanim zdecydujemy się na aukcje aut poleasingowych, powinniśmy się jak najwięcej dowiedzieć o danym modelu. Tego, kto nim jeździł, na jakich trasach, bo w końcu inaczej będzie wyglądało zużycie auta przez handlowca, który jeździł tylko po niewielkim obszarze od sklepu do sklepu, a inaczej takiego, który pokonywał duże trasy, głównie autostradami. Dodatkowo warto też sprawdzić jak wygląda takie auto, a już wiele nam o tym powie jego wnętrze, to w jakim zakresie będzie wyeksploatowane.

To się opłaca

Przyglądając się dokładnie aukcjom aut poleasingowych, szybko zauważymy, że będziemy mogli tutaj przebierać w najróżniejszych ofertach. To będzie oznaczało, że spokojnie będziemy mogli trafić na samochód, który jest mało wyeksploatowany, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że przez cały czas był on pod opieką ASO, a więc ma zamontowane części tylko najwyższej jakości. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić jakie aukcje aut poleasingowych są nam proponowane i jak konkretnie się prezentują poszczególne modele.

Z pewnością nie możemy wszystkich wrzucać do jednego worka, jako tych mocno wyeksploatowanych, ponieważ niejednokrotnie można znaleźć prawdziwe perełki. Samochody, które nie są zniszczone, mają stosunkowo normalny przebieg, a jednocześnie mamy szansę kupić je w przystępnej cenie, ponieważ oferowane są na aukcji. Z pewnością warto sprawdzić, co możemy znaleźć na aukcji aut poleasingowych, bo możemy być zaskoczeni tym, w jak przystępnej cenie oferowane są nam te samochody, a jednocześnie w jak dobrym są stanie. Z pewnością warto zobaczyć jak prezentują się auta poleasingowe, pamiętając jednocześnie, że nie tylko handlowcy korzystają z takich aut. Jeśli dobrze poszukamy, może się okazać, że bez trudu trafimy na samochód, który będzie nam odpowiadał swoim stanem technicznym, a który jednocześnie bardzo łatwo będzie nam zyskać w niewysokiej cenie. Takie aukcje aut poleasingowych mają nam wiele do zaproponowania, wystarczy tylko, że będziemy na te propozycje otwarci.