Kategorie: Prawo

Elektrodrążenie – usługi dla przemysłu

Z jednej strony oczekiwania klientów są coraz większe, z drugiej rozwój technologii pozwala na wykonywanie prac, które jeszcze jakiś czas temu, wydawały się niemożliwe do wykonania. Nic więc dziwnego, że obecnie firmy zajmujące się obróbką różnego rodzaju materiałów, oferują nam nową metodę drążenia. Taką, która pozwala na wykonanie nieregularnych nacięć, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się niemożliwe do wykonania. To też oznacza, że warto się zastanowić, co może nam tutaj zaproponować elektrodrążenie i czy czasami nie będzie to propozycja, którą powinniśmy wykorzystać przy obróbce naszych materiałów. Możliwości jest tutaj sporo, a taka technologia pozwala na naprawdę nowe zastosowania.

Odpowiednia metoda

Jeżeli mówimy o elektrodrążeniu, to powinniśmy wiedzieć, że jest ono przeprowadzane na dwa sposoby. W jednym wykorzystywane są maszyny CNC, a w drugim specjalny drut. Oczywiście wybrana metoda musi być odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb, bo nie każdą z nich uda się uzyskać efekt, na którym nam zależy. Warto powiedzieć, że za pomocą specjalnych impulsów dochodzi do elektroerozji, a więc tworzenia ubytków w obrabianym materiale. Takie działania są wykonywane wówczas, gdy trzeba zrobić coś, co jest niemożliwe do wykonania przy normalnym skrawaniu, jak np. wykonanie wewnętrznych narożników, albo na materiałach, które są bardzo wytrzymałe i normalne skrawanie także by sobie z nimi nie poradziło, jak chociażby materiały, które wcześniej zostały zahartowane. Takie elektrodrążenie z pewnością sobie poradzi w tego typu przypadkach, a my będziemy mogli wykonać dokładnie takie nacięcia, gwinty czy kanty, na jakich nam zależało. To też oznacza, że takie rozwiązanie coraz częściej jest wykorzystywane w przemyśle, a park maszynowy, który jest stosowany przy tego typu pracach musi być odpowiednio rozbudowany.

Kiedy to działa?

Zastanawiamy się, jakie materiały możemy poddać takiemu elektrodrążeniu? Przede wszystkim wszystkie te, które przewodzą prąd. Nie będziemy mieli tutaj najmniejszego problemu, żeby wykonać takie działania i uzyskać odpowiedni efekt. Nawet jeśli te elementy są specjalnie wzmacniane, albo wykonane są ze szczególnie mocnego materiału. Jeśli tylko są w stanie przewodzić prąd, to możemy być pewni, że elektrodrążenie przebiegnie bez najmniejszego problemu. Co więcej, nie będzie ono zabierało zbyt wiele czasu, a to oznacza, że wszystko pójdzie sprawnie i bezproblemowo. Jeśli chcemy skorzystać z takiej oferty, to powinniśmy poszukać firmy, która ma tutaj odpowiednie doświadczenie, a więc będzie w stanie nie tylko wykonać nasze zlecenie, ale także doradzi nam, które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku. Dodatkowo jeszcze warto zobaczyć jak wygląda park maszynowy w takiej firmie. Im lepiej będzie on wyposażony, im większej obróbce będziemy mogli poddać nasze elementy, tym większa będzie szansa, że będziemy zadowoleni z takiej współpracy i że będziemy wracali do takiej firmy, aby wykonała ona dla nas kolejne zlecenia. Warto zobaczyć co może nam zaoferować elektrodrążenie i dlaczego przybywa osób, które zainteresowane są tego typu usługą. Może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni jej różnorodnością i tym, na jak wielu różnych materiałach możemy ją zastosować, aby osiągnąć oczekiwany przez nas efekt