Kategorie: Bezpieczeństwo

Jak dobrać odpowiednie wycieraczki samochodowe?

Jeśli poruszamy się samochodem, to niezwykle ważne jest to, abyśmy zadbali o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też musimy dopilnować, aby nasze auto było sprawne, odbywać regularne przeglądy techniczne, jak również dokonywać niezbędnych napraw od razu, gdy tylko zauważymy, że coś nie działa tak jak powinno. Dodatkowo jeszcze musimy zadbać o to, aby poszczególne akcesoria, takie jak chociażby wycieraczki samochodowe były odpowiednio dobrane do naszego modelu. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że będą one działały tak jak należy, a co się z tym wiąże, że w razie niesprzyjających warunków pogodowych, będziemy mogli przemieszczać się w miarę bezpiecznie.

Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że takie wycieraczki samochodowe różnią się między sobą, więc należy je odpowiednio dopasować.

Jakie wycieraczki samochodowe są nam potrzebne?

Zanim wybierzemy się do sklepu, aby nabyć wycieraczki do naszego samochodu, najpierw powinniśmy się dowiedzieć, które z nich będą nam potrzebne. Możemy mieć wycieraczki samochodowe płaskie, albo szkieletowe. Co więcej, oferowane są nam one w różnej długości czy szerokości, a to oznacza, że również pod tym względem powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaki ich model wybieramy.

Jeśli nie mamy pewności, które wycieraczki samochodowe powinniśmy wybrać, to zawsze możemy się udać do profesjonalnego sklepu samochodowego. Wówczas wystarczy, że powiemy jaki mamy model samochodu, a tam sprzedawca będzie w stanie dopasować do nas odpowiednie wycieraczki samochodowe. Takie, które będą w stanie poradzić sobie nawet podczas największego deszczu, co znacznie wpłynie na poprawę naszego bezpieczeństwa, w czasie tych trudnych warunków pogodowych.

Kiedy trzeba wymienić wycieraczki samochodowe?

Oczywiście nie ma jednego momentu, w którym ktoś nam powie, że trzeba wymienić wycieraczki.

To my sami musimy kontrolować ich stan i zdecydować, czy już należy je wymienić na nowe, czy jeszcze możemy pojeździć z tymi, które mamy. Przede wszystkim jeśli widzimy, że nasze wycieraczki samochodowe nie zbierają już tak dobrze wody z szyby jak to miało miejsce wcześniej, to jest to znak, że należy je wymienić. Tak samo jeśli zauważymy, że zostawiają po sobie brzydkie smugi, które sprawiają, że widoczność jaką mamy jest znacznie ograniczona. Warto również po zimie przyjrzeć się temu jak wyglądają nasze wycieraczki samochodowe, bo może się okazać, że pióra uległy uszkodzeniu poprzez odklejanie ich od zamarzniętej szyby.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj propozycje, tak abyśmy wiedzieli, które wycieraczki samochodowe powinniśmy zakupić do naszego samochodu. Co istotne musimy dobrać ich odpowiednią długość, grubość i kształt, a to oznacza, że warto poszukać odpowiednich informacji już wcześniej. Znajdziemy je w instrukcji obsługi, możemy je również porównać z tymi wycieraczkami, które mamy już zamontowane? Zawsze też możemy zapytać w profesjonalnym sklepie z częściami samochodowymi o to, które wycieraczki samochodowe będą odpowiednie dla naszego modelu. Im lepiej je dopasujemy, im lepszej będą jakości, tym lepiej będą ściągały wodę z naszej szyby, a to oznacza, że tym lepszą będziemy mieli zapewnioną widoczność, co jeszcze szczególnie ważne podczas trudnych warunków jakie panują, gdy pada deszcz.

Dlatego warto mieć świadomość, że nie powinniśmy oszczędzać na wycieraczkach samochodowych.