Kategorie: Działalność

Jak otrzymać najwyższe dopłaty do odszkodowań OC?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że z jednej strony osoba poszkodowana będzie chciała uzyskać jak najwyższe odszkodowanie, a z drugiej ubezpieczyciel będzie dokładał sił, aby ta kwota była jak najniższa. Dlatego też warto wiedzieć na co zwracać uwagę, gdy będziemy się starali o zwrot kosztów naprawy naszego samochodu, czy o pieniądze, które będą miały być wynagrodzeniem za leczenie. Jak się okazuje, nawet jeśli uznamy, że otrzymane odszkodowanie jest zaniżone, to i tak możemy się postarać o odpowiednie wyrównanie. Warto wówczas popatrzeć na firmy, które w swojej ofercie mają propozycję, dopłacę do szkody. Wystarczy, że prześlemy im odpowiedni formularz, w którym będzie ujęta cała sytuacja i szkoda, a następnie poczekamy na pieniądze, które będą dopłatą do wcześniejszego ubezpieczenia. Dla nas cała sytuacja się wówczas skończy, a taka firma sama będzie dochodziła od ubezpieczyciela, wyrównania tych pieniędzy. My jednak sami nie będziemy musieli już na to tracić więcej czasu i nerwów.

Czy interesuje nas opcja dopłacę do szkody?

Kiedy czekamy na wycenę od ubezpieczyciela i w końcu ją dostaniemy, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Przede wszystkim czy w naszym samochodzie w czasie naprawy, będą miały być zamontowane oryginalne części czy zamienniki, czy jest uwzględniona właściwa stawka warsztatowa za naprawę, czy nie ma jakichś rabatów, które mogłyby to ubezpieczenie zaniżyć. Co więcej, musimy również zwrócić uwagę, czy faktycznie wszystkie szkody zostały tutaj wzięte pod uwagę. Jeśli tak, ale nadal mamy wrażenie, że zostało nam zaproponowane niższe wynagrodzenie niż powinno, to z pewnością warto popatrzeć na firmy, które oferują nam opcję, dopłacę do szkody. Wówczas zapoznają się oni z naszym formularzem, na nowo wyliczą jakiej wysokości odszkodowanie powinniśmy otrzymać, a następnie wypłacą nam różnicę między ich wyliczeniami, a tym, co faktycznie uzyskaliśmy. Istotne w tym wszystkim jest to, aby zwrócić się do nich w odpowiednim czasie, zanim sprawa ulegnie przedawnieniu.

Na co zwracać uwagę, gdy interesuje nas opcja dopłacę do szkody?

Jeśli się na czymś nie znamy, to z pewnością musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo łatwo będzie nas oszukać. Dlatego też powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę, gdy będziemy zapoznawali się z kosztorysem przedstawionym przez ubezpieczyciela. Dodatkowo jeszcze powinniśmy mieć świadomość, że mamy różne firmy, które zwracają się do nas z propozycją, dopłacę do szkody.

Warto się z nimi zapoznać, zobaczyć jak oni działają, od jak dawna są na rynku, jak szybko wypłacają należne pieniądze. Istotne jest tutaj to, że korzystając z takiej opcji, jaką jest dopłacę do szkody, już w ciągu doby od złożenia wniosku, możemy otrzymać należne nam pieniądze i nasze zaangażowanie w tą sprawę, będzie się tutaj kończyło. Oni sami będą później dochodzili należnych im pieniędzy, ale my będziemy mogli spokojnie zapomnieć o całej sprawie i skupić się na sobie i niezbędnych naprawach. Istotne w tym wszystkim jest to, abyśmy sprawdzili firmy, które oferują nam takie rozwiązanie jak dopłacę do szkody. Im więcej będziemy o nich wiedzieli, tym większą będziemy mieli pewność, że faktycznie powinniśmy skorzystać z ich propozycji. Dodatkowo warto mieć świadomość, że mogą nam oni podpowiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jak również pokażą nam, o ile większe powinno być nasze odszkodowanie. Niezwykle ważne jest to, abyśmy mieli świadomość, że po takie rozwiązania jak dopłacę do szkody, możemy się zgłosić nawet po kilku latach od otrzymania pierwotnego ubezpieczenia. Oczywiście, będziemy musieli tutaj spełniać kilka warunków, ale to wszystko będziemy mieli dokładnie wytłumaczone i nie będziemy musieli się niczego obawiać.

Najważniejszy dla nas może być fakt, że korzystając z takiej opcji, otrzymamy należne nam pieniądze, a jednocześnie sami niczym więcej nie będziemy musieli się przejmować. Dlatego warto sprawdzić, kto oferuje nam taką usługę, dopłacę do szkody.