Kategorie: Działalność

Na czym polega sprzedaż skup szkód przez firmy?

Nieznajomość tematu, połączona ze stresem jaki jest generowany podczas wypadku czy innego zdarzenia, które kończy się powstałą szkodą, może powodować, że trudno będzie nam ocenić, czy nie zostaliśmy oszukani. Może się okazać, że będziemy chcieli całą sprawę zakończyć jak najszybciej, a to będzie oznaczało, że nawet nie będziemy się zastanawiali, czy zaproponowane nam odszkodowanie będzie wypłacone w takiej wysokości, w jakiej się należy. Dlatego też warto mieć świadomość, że są firmy, które oferują nam skup szkód. Wystarczy, że prześlemy do nich wszystkie dokumenty, a oni będą mogli się z nimi zapoznać i określić, czy należy nam się wyższe odszkodowanie niż to, które otrzymaliśmy czy nie.

Jeśli okaże się, że faktycznie nasze odszkodowanie zostało zaniżone, to taka firma oferująca skup szkód, podpisze z nami odpowiednią umowę, a następnie wypłaci nam brakujące pieniądze. Co ważne, dla nas w tym momencie cała sprawa będzie zakończona, a o zwrot tych pieniędzy od ubezpieczyciela, będą się oni starali już sami.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby możliwy był skup szkód?

Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że także tutaj, tak jak wszędzie, będziemy musieli spełnić określone warunki, aby móc uzyskać te pieniądze. Niezwykle istotne w tym wszystkim jest to, że taki skup szkód będzie możliwy, jeśli nie minęły jeszcze 3 lata od zdarzenia.

Co zrozumiałe, będziemy musieli przedstawić kosztorys i decyzję ubezpieczyciela, bo firma oferująca nam skup szkód, będzie musiała się zapoznać z wszystkimi dokumentami i sprawdzić, na jakiej podstawie zostało nam wypłacone tak niskie odszkodowanie. Może być dla nas pocieszający fakt, że takie działania będziemy mogli podjąć nawet wówczas, gdy sprzedaliśmy samochód, a to będzie oznaczało, że nawet jeśli nie jesteśmy już jego fizycznym właścicielem, to i tak będzie nam się należało wyrównanie do odszkodowania, które pierwotnie otrzymaliśmy. Pamiętać jednak musimy, że im więcej dokumentów dostarczymy, tym większa będzie szansa na szybkie uzyskanie takiej dopłaty.

Taki skup szkód to dobre rozwiązanie dla kierowców

Nie ma co się oszukiwać, walka z ubezpieczycielem o wypłacenie należnego odszkodowania, w takiej wysokości w jakiej powinno ono być wypłacone, to z pewnością dla wielu ludzi ogromny stres.

Dlatego jeśli uważamy, że należą nam się większe pieniądze, ale jednocześnie nie chcemy tracić czasu na szarpanie się z ubezpieczycielem, to warto zobaczyć, jak działa skup szkód. Przedstawiamy niezbędne dokumenty, podlegają one analizie i jeśli będzie to zasadne, to otrzymujemy należne nam pieniądze. Co więcej, dla nas cała sytuacja będzie już praktycznie zamknięta, a dana firma sama będzie próbowała dojść do porozumienia z ubezpieczycielem, aby odzyskać te pieniądze. Nie mniej, może się okazać, że będziemy wezwani do sądu jako świadek, wówczas musimy się tam stawić, aby przedstawić całą sytuację.

Nie mniej, jeśli zdecydujemy się na taki skup szkód, to z pewnością będzie się to wiązało z mniejszym stresem i jednocześnie będziemy musieli na to wszystko poświecić znacznie mniej czasu. Koniecznie zobaczmy jak wygląda taki skup szkód i czego możemy się po nim spodziewać. Mamy pewność, że w tym zakresie działają profesjonaliści, a to oznacza, że po zapoznaniu się z wszystkimi dokumentami, będą oni mogli nam powiedzieć, czy jest szansa, abyśmy otrzymali większą ilość pieniędzy za poniesioną szkodę. Warto jednak mieć świadomość, że taki skup szkód zazwyczaj dotyczy szkód materialnych, a więc tych, które miały miejsce w odniesieniu do samochodu czy nieruchomości.

Nie mniej, jeśli uważamy, że otrzymaliśmy zaniżone odszkodowanie, to warto mieć świadomość, że mamy trzy lata na to, aby domagać się dopłaty do odszkodowania. Oczywiście, aby była ona możliwa, będziemy musieli przedstawić wszystkie niezbędne dokumenty. Nie mniej warto to zrobić, abyśmy mogli się cieszyć z pieniędzy, które po prostu nam się należą. Jeśli nie mamy siły sądzić się z ubezpieczycielem o te pieniądze, to takie przekazanie szkody będzie najlepszą decyzją.