Kategorie: Firma

Silikon drukarski – do czego służy?

Kiedy ktoś zleca wydrukowanie jakichś gazet czy ulotek, chce mieć pewność, że produkt finalny, który do niego dotrze, będzie prezentował najwyższą jakość. Dlatego też warto zobaczyć jak działają poszczególne drukarnie, co mogą zaoferować i w jakim rodzaju materiałów drukowanych się specjalizują. Wówczas będziemy mieli pewność, że końcowy produkt który do nas trafi, będzie się prezentował dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Nic więc dziwnego, że drukarnie starają się stosować różne rozwiązania, które mają sprawić, że ich praca będzie przebiegała szybciej, dokładniej i sprawniej. Jednym z materiałów, który jest tutaj wykorzystywany, bez wątpienia jest silikon drukarski. Dzięki niemu mamy pewność, że nasz drukowany papier nie będzie się przyklejał do rolek, co mogłoby powodować jego podarcie czy rozmazanie druku. Warto więc wiedzieć jak działa taki silikon drukarski i dlaczego jest tak ważne, aby znajdował się w maszynie drukarskiej.

Co daje silikon drukarski?

Z jednej strony może nam się wydawać, że nie powinno nas obchodzić, w jaki sposób działa jakaś drukarnia, pod warunkiem, że będzie ona w stanie przygotować nasze zamówienie.

Z drugiej strony im lepiej wiemy jak coś działa, tym łatwiej będzie nam kontrolować cały proces i zdecydować, jaka istnieje szansa, że efekt końcowy nas zadowoli. Jak się okazuje, drukarnie wykorzystują silikon drukarski, który nakładany jest na wałki znajdujące się w maszynach drukujących. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że papier będzie się po nich prześlizgiwał, nie będzie do nich przywierał, a więc nie będzie ulegał uszkodzeniom. To z kolei będzie oznaczało brak problemów i nieplanowanych przestojów, które mogłyby sprawić, że finalny produkt trafiłby do nas znacznie później niż powinien. Dodatkowo warto wiedzieć, że taki silikon drukarski oferowany nam jest w różnym rodzaju, a to oznacza, że koniecznie musimy mu się dokładnie przyjrzeć, aby móc określić, który z nich najlepiej sprawdzi się na konkretnych wałkach.

Silikon drukarski jest naprawdę skuteczny

Jeśli coś drukujemy, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że papier jest klejący. Dlatego też na wałkach od maszyn powinien znaleźć się silikon drukarski, który zapobiegnie takiemu przyklejaniu się. Co więcej, jest on tak skuteczny, że nie tylko będzie działał na papier klejący się od mokrej jeszcze farby, ale również zapobiegnie przyklejaniu się przedmiotów, które będą mocno zabrudzone czy lepkie.

Dlatego też warto wiedzieć, że możemy zdecydować się na silikon drukarski, który będzie miał powierzchnię z wypustkami, albo na taki, który będzie gładki. Każdy z nich ma inne zadanie do wykonania, a więc warto sprawdzić, na który ich rodzaj my powinniśmy się zdecydować. Wówczas będziemy mieli pewność, że cała nasza praca przebiegnie bez problemów i na wysokim poziomie. Taki silikon drukarski to podstawa jeśli chcemy mieć całkowitą pewność, że nasza drukowana ulotka czy gazetka będzie się swobodnie przesuwała po wałkach i nie będzie się do nich przyklejała. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać silikon, który będzie posiadał odpowiednie rozmiary, tak abyśmy mieli gwarancję, że cała powierzchnia wałka będzie nim pokryta. Tego typu rozwiązania mogą znacznie ułatwić pracę i zapobiec nieplanowanym przestojom, a to oznacza, że warto inwestować w tego typu technologię. Co więcej, chociaż silikon drukarski używany jest przez drukarnie, to warto wiedzieć, że może być stosowany również w tych maszynach, które zajmują się klejeniem czy etykietowaniem różnych materiałów. Wówczas również będziemy mieli pewność, że wszystko będzie się przesuwało i nic nie będzie się przyczepiało do wałków, co mogłoby prowadzić do awarii maszyny.